Barstool’s Dave Portnoy w końcu nurkuje do Bitcoin’a po tym jak nazwał go „oszustwem“.

Standard

Jeśli w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeczytałeś jakąkolwiek informację finansową, prawdopodobnie słyszałeś historię Dave’a Portnoya.

Przed trwającym zamknięciem, Portnoy był najbardziej znany jako założyciel Barstool Sports – słynnej strony internetowej poświęconej sportowi i popkulturze. Ale kiedy blokada uderzyła i musiał znaleźć coś do zrobienia, zwrócił się w stronę inwestowania – a dokładnie handlu dziennego.

Do tej pory koncentrował swoje wysiłki na akcjach, inwestując w hot pick’y dnia przed dziesiątkami tysięcy widzów. Niektórzy posunęli się nawet do stwierdzenia, że ma on wpływ na demografię i strukturę rynku akcji.

Nic więc dziwnego, że zwolennicy Bitcoin System i kryptorej waluty starali się skłonić go do wejścia w tę przestrzeń. Po pierwsze, byłoby zabawnie patrzeć, jak handluje BTC. Po drugie, prawdopodobnie mógłby wzbudzić duże zainteresowanie przestrzeni krypto walutowej.

Historia z Bitcoinem

Portnoy, jak wiele osób głęboko związanych z Internetem, od dawna wie o Bitcoinie. Ale on nie był fanem.

W listopadzie 2017 opublikował zabawny film z napisem „Wiem, że to oszustwo“. W czterominutowym klipie, założyciel Barstool Sports żartował, że nie „wie, co to znaczy“, odnosząc się do Bitcoina i kryptokurrency. Portnoy żartował również z absurdu górnictwa jako koncepcji dla przeciętnego inwestora:

„Pomyśl o tym: dosłownie kopiesz dla nich w sieci, a Bitcoin wyskakuje z sieci jak ropa naftowa… Dosłownie nie wiem, co to znaczy; to brzmi jak Mario Brothers, gdzie coś trafiasz, a inna rzecz wyskakuje jak królik.“

W tamtym czasie, ten film stał się wirusem w przestrzeni kryptokurrency, zdobywając tysiące sympatyków i setki odpowiedzi od Bitcoinerów.

W ostatnich tygodniach Portnoy podwoił liczbę odpowiedzi na ten klip, umieszczając go ponownie i powtarzając niektóre z komentarzy, które zawarł w filmie.

Ale w końcu, od 4 sierpnia, Barstool „El Presidente“ potwierdził, że wchodzi w przestrzeń Bitcoinów, wzywając do pomocy Cameron Winklevoss i Tyler Winklevoss z Gemini.

Rob Portnoy
W ciągu ostatnich kilku dni zainteresowanie Portnoy’a Bitcoinem ponownie wzrosło, ponieważ obserwował on, jak cena aktywów podlega poważnym wahaniom.

Rano 4 sierpnia, zaledwie dzień po tym, jak barbarzył Bitcoina za to, że nie jest fizycznym aktywem, opublikował tweet widziany poniżej. W nim Portnoy twierdził, że podczas gdy on nadal „nie f**king to zrozumieć,“ nadal chce posiadać Bitcoin.

Aby pomóc mu zrozumieć i kupić BTC, Portnoy przystąpił do wezwania „robotów wiosłowych“, „najlepiej rzucanych postaci w historii filmu“, Winklevoss Twins.

„Oficjalnie zapraszam bliźniaków Winklevossów do mojego biura, aby wyjaśnili mi Bitcoin. Ale muszę nosić stroje wioślarskie“, napisał i powiedział Portnoy w filmie.

Pomimo tego, że bawił się trochę w bliźniaków, Tyler Winklevoss przyjął zaproszenie kilka minut po jego wysłaniu, tworząc całkiem niezły szum na Crypto Twitterze.